Kategori: Teknoloji

Sony APS-C Zoom lens özellikleri!

E-mount lens yelpazesinin 46. ve son olarak azası E 18-135mm F3.5-5.6 APS-C Büyütme, defa istikametli 18-135mm odak mesafesi, F3.5-F5.6 diyafram açıklığı aralığı ve Optik SteadyShot ile geliyor. SEL18135 model adlı lens, 67,2mm x 88mm ölçülerine ve 325 gram ağırlığa sahip. APS-C’de 18-135mm ya da 35mm eşdeğeri odak mesafesi olarak 27-202,5mm’lik geniş aralıklı odak mesafesini içine… Continue reading “Sony APS-C Zoom lens özellikleri!”

Google Wallet ve Android Pay birleşti mi!

Android Hisse ve Google Wallet sistemlerinin birleştirilerek tek çatı altında toplaması hedeflenen Google Hisse, şirketin yeni cinsel ödeme sistemi olarak karşımıza geliyor.Son kullanıcıları doğrulusunda bakıldığı zamansa bu yenilik yanlızca ad ve logo doğrultusunda fark edilecek. Yani sistemi önceden sebep tüketiyorsanız aynı şekilde yanlızca yeni ismiyle ve yeni logosuyla kullanmaya devam edeceksiniz.

HTC U12 gözüktü!

One serisi ile inişli çıkışlı günler yaşam sürdüren HTC, adına getirdiği U serisiyle de şu ana kadar pek ciddi bir hamle yapamadı. U11 modeliyle çerçevesiz dizayn kervanına katılan HTC, yüzde 78’lik ekran kasa oranıyla rakiplerinin biraz gerisinde kaldı. Ancak görünen o ki bu kez epey iddialı bir şekilde geliyor. HTC U12 modeline ilişkin ilk görüntüyü… Continue reading “HTC U12 gözüktü!”

Bitcoin ile kripto para madenciliğinin doğuşu nasıl oldu!

Seneler içinde Bitcoin madenciliği içersinde elektrik kullanıma da önemli oranda arttı. Blok #0 ile kıyaslandığında tek bir blok cevher çıkartmanın ederi ise son zamanlarda 12.5 BTC’ye kadar düştü. Yine de bu BTC miktarının dahi epey kıymetli bulunduğu yadsınamaz. Bu kripto para birimini tasarlayan ve meydana getiren bireyin kimliği belirsizken bu meçhul şahıs, müessese veyahut küme… Continue reading “Bitcoin ile kripto para madenciliğinin doğuşu nasıl oldu!”

Lenovo Ideapad 720S özellikleri ve tasarımı!

Lenovo Ideapad 720S, 14 inç ebatlı IPS panelde 1920 x 1080 ekran çözünürlüğü sunuyor. Kaby Lake mimarisinde imal edilen Intel Core i7-7500U işlemcisi ile donatılan bilgisayarda, 256 GB kapasiteli M.2 formunda SSD ünitesi yer almakta. Bilgisayarın grafik işlemlerini ise Intel HD 620 ve Nvidia GeForce 940MX üstleniyor. Windows 10 işletim planlı Ideapad 720S, HDMI çıkışı,… Continue reading “Lenovo Ideapad 720S özellikleri ve tasarımı!”

Snapdragon 845 işlemci!

İnternet ortamına düşen bu resim ile 2018 seneninde bu işlemciye bulunduran modeller kesinlik kazandı diyebiliriz. Samsung cephesinde, Şubat ve Eylül aylarında Galaxy S9/S9 ve Galaxy Note 9 desenleri bu işlemciye sahip olacak. Şubat ayında çıkacak olan bir başka model ise LG G7 olacak. Listedeki sürpriz ise LG G7 olacak. Nisan ayı içersinde Xiaomi Mi7, Mayıs… Continue reading “Snapdragon 845 işlemci!”

Apple’ın iPhone özürü!

Herkes bir yorumlama bekliyordu ve Apple nihayetinde kullanıcılarından özür dileyerek bu açıklamayı yaptı. “Birçoğunuz Apple sizi yarı yolda bırakmış gibi hissediyorsunuz, biliyoruz. Bunun içersinde özür dileriz.” diyen şirket, ortada büyük bir hatalı anlaşılma olduğunu söyleyerek, sebep IPhone hızlarının düşürüldüğünü anlattı. “İlk olarak, bugüne kadar hiçbir zaman herhangi bir Apple ürünün ömrünü kısaltacak ya da kullanıcıları… Continue reading “Apple’ın iPhone özürü!”

Benzin yerine kola kullanımı olur mu!

YouTuber TechRax, araçlarda seçenek yakıt tüketimine yönelik enteresan bir tecrübe gerçekleştirdi. Bir taraftan benzinli ve dizel otomobillerin yasaklanıp, elektrikli otomobillere geçiş süreci tartışılırken, TechRax aracını kola ile çalıştırmayı denedi. Aşağıdaki video ile bu tecrübe edinin sebep gerçekleştiğini izleyebilirsiniz.2003 model BMW 325i vasıta üstünde uygulanan tecrübe pek de etkin olmadı. İlk etapta etkin olacakmış gibi bir… Continue reading “Benzin yerine kola kullanımı olur mu!”

Kırık ekran sorunu çözüldü!

Profesör Takuzo Aida ve ekibi doğrulusunda uygulanan çalışmaların neticesi ilgi çekici bir yere vardı. Güçlendirilmiş cam ve polimer üstüne uygulanan çalışmalar enteresan bir şekilde kendisini iyileştirebilen bir yapının bulguyu ile sonuçlandı. Polyether-Thioureas olarak isimlendirilen bu polimer camın, belirli ısı ve baskı koşullarında kendini iyileştirebilir bir yapıya mevcut meydana çıktı. Araştırmayı yapmış ekip, yüksek mekanik dayanıklılık… Continue reading “Kırık ekran sorunu çözüldü!”